Iseseisev

Üldjuhul töötavad finantsalased nõustajad vahendustasu baasil, kusjuures vahendustasu tuleb tavaliselt ette maksta. Selline süsteem ei pruugi just ilmtingimata vale olla, kuid vahendajal on tihtilugu kiusatus “müüa” toodet, millelt teenib kõige suuremat vahendustasu ja seda kõike seetõttu, et teenida suurimat võimalikku palka. See võib küll töötada ent klient võib lõpetada tootega, mis ei osuta talle just suurimat võimalikku kasu. Eriti huvitav on aga olukord pankadega, kus üldjuhul müüakse vaid panga poolt pakutavaid tooteid. Siinkohal saab klient ausa vahendaja, kuid võib ikkagi kaotada, sest talle pakutakse vaid panga tooteid ja mitte kunagi ühtegi alternatiivset, pangavälist toodet.

Just siinkohal tuleb välja iseseisva süsteemi eelis, kus vahendustasu makstakse vastavalt tulemustele. Tänu sellele ei teki ka küsimusi, kas toode on parim kliendile või vahendajale, sest kui toode ei vasta kliendi ootustele, ei teeni vahendaja selle pealt sentigi. Kõik see garanteeritakse läbi aruka süsteemi, kus vahendustasu tuleb maksta alles pärast edukat tehingut, et hoiduda võimalusest, kus kliendile “müüakse” vahendaja jaoks kõige kasulikum toode.

Kas me töötame tasuta?

Loomulikult mitte. Tulemuslikkusel põhineva süsteemi puhul jagatakse kasumeid. Nimelt kliendil tuleb teenuse eest maksta protsent kasumist alles siis, kui ta on tõesti kasumit teeninud ja see ongi meie palgaks. Tegu on olulise muudatusega traditsioonilisest viisist, kus tuleb maksta tasusid enne kasumi nägemist, haldustasusid ning iga-aastaseid tasusid, mida kõike kasseeritakse olenemata sellest, kas teie reaalselt ka midagi teenisite. Kuidas saab keegi üldse häid tulemusi oodata, kui tegelikult kedagi ei huvita, kui hästi teil läheb? Fondi haldur/pank teenivad olenemata sellest, kas fondi väärtus tõuseb või langeb. Kas on aus küsida fondi eest tasusid ka siis, kui selle väärtus langeb? Kas teie maksaksite autoteeninduses täit hinda, kui nad teie autot korda ei tee? Loomulikult mitte, kuid miks siis suur osa meist on nõus maksma fondide halduritele/pankadele ka siis, kui nad oma tööd ei tee. Kas poleks mitte aeg muuta investeerimisviise ning seda, kuidas oma finantsteenuste eest maksame? Meie arvame, et on.

“Ei mingeid varjatud tasusid või seoseid aktsiaturuga.”