Alternatiivsed investeeringud

Alternatiivsed investeerinugud on mõnes mõttes olemas olnud juba aastaid. Mõelge näiteks metsadest, läbi mille on raha teenitud juba pikalt, enne kui fondid jms üldse eksisteerisid. Sama käib ka kinnisvara kohta.

Kinnisvara

BancoCapital tegutseb kinnisvarasektoris, kuid pisut teistmoodi ja meie arvates natukene edukamalt. Mida me oleme teinud on see, et oleme kõrvaldanud kinnisvara omamisega seotud negatiivsed küljed. Jäävad ära üürnike pärast muretsemised ja katkised veetorud, kuid on säilinud endiselt tuttav 10-15% investeeringutasuvust (ROI) aastas. Pakume investeerimisvõimalusi erinevatesse Suurbritannia ja Ameerika Ühendriikide projektidesse. Need toimivad sellisel põhimõttel, et teil tuleb investeerida raha tagatise vastu ning vastutasuks saate oma osa rendist. Tegu on lihtsa- ning ilma igasuguste probleemideta süsteemiga. Kinnisvara, millesse investeerime on kas üliõpilaste majutusasutused või kontorihooned, teada-tuntud ehitajate ning arendajatega.

Klassikalised autod

Kes meist arvab, et auto ostmine võib osutuda heaks investeeringuks? Enamus inimesi tõenäoliselt seda ei arva. Selline rusikareegel kehtib üldjuhul uute autode puhul. Selle eest on klassikalised autod alternatiivsete investeeringute puhul kindel võitja. Viimase 10 aasta jooksul on toimunud 470%-line kasv ning seda ei ületa mitte ükski indeksfond. Isegi kui te ei jaga autodest suurt midagi, on raske sellisest tasuvusest mööda vaadata. Tänu heale strateegiale ning õigetele sidemetele on võimalik soetada vanu autosid õiglase hinnaga. Pärast ostu sooritamist hoiustatakse autod turvalistest ning õige niiskuse ja muude vajalike tingimustega kohtades. Üldjuhul ostetakse autod 4-5 aasta pikkuseks perioodiks ning müüakse seejärel maha turuhinnaga. Kogu teenitud kasum jagatakse kaasa löönud investorite vahel ning olgem ausad, tegu on mõnes mõttes enda unistuste auto ostmisega kuid ainult murdosa hinnaga.

Internet

Interneti kasutavatus ja tähtsus on aasta-aastalt tõusmas ning muutumas seeläbi meie igapäevastes toimetustes – nii heas kui halvas, üha tähtsamaks. Seetõttu on internet suurepäraseks investeerimisvõimaluseks. Tänu oma madalale hinnale ning kõrgele turupotentsiaalile on see põnevaks valikuks. Meie poolt valitud teekond pole aga just eriti laialt levinud. Nimelt selle asemel, et osta kokku tarkvaraga tegutsevaid ettevõtteid, mõtleme igast veebilehest kui eraldi ettevõttest. Kui tavalisi ettevõtteid soetatakse umbes 5-kordse aastase kasumi eest, siis veebilehtede eest tuleb välja käia vaid 1-2-aastase kasumi hind ja siin peitubki asja võlu. Kui vaatlete veebilehti kui ettevõtteid, on investeeritud kapitali tootluseks veidi vähem kui pool ettevõttest. Kasumlikkuse seisukohalt on veebilehel olemas kõik kasutegurid – puudub kontoriruum ja kasumiga võrreldes eriti madalad ülalpidamiskulud. Mõnedel meist võib tekkida küsimus, et kes ostab veebilehti kuid selle vastu räägib tugev fakt, et veebilehtedega tehakse üha rohkem ja rohkem tehinguid. Peale selle on meil väga häid sidemeid vahendajatega nii Ameerika Ühendriikides kui Suurbritannias.

Kogutavad esemed ja autogrammid

Esmapilgul võib see tunduda väga kummalise investeerimisviisiga. Kuid vaadake selle investeeringuklassi populaarsuse tõusu mujal maailmas. Miks? Sest nende pakkumine on väga piiratud. Nimelt, mõne kuulsa, kuid tänaseks päevaks juba surnud inimese isiklikke esemeid või autogramme lihtsalt ei ole võimalik juurde toota. Näitena toome Niel Armstrong-i, kes käis esimese inimesena Kuul. Tema autogrammi väärtus on viimase 15 aasta jooksul tõusnud 1700%. Jah, 1700%. Kui aga vaatleme 40 populaarseimat autogrammi ja nende tootlust 10 aasta jooksul, saame kasumi tootlikkuseks 400%. Need numbrid ei ole välja mõeldud ja on kinnitatavad ka oksjonitulemustest. Kuidas see ikkagi võimalik on? Selline tohutu kasvuprotsent tuleneb peamiselt BRIC riikides tõusvast keskklassist, kes ei usalda enam pangasüsteeme ning soovivad oma raha alternatiivsetesse varaklassidesse investeerida. Kasvutendentsi on märgata ka lääneriikidest. Kuid peamiseks põhjuseks on alternatiivsete investeeringute ühtlane tootlikkus ning vahendustasudeta olemus.

Noteerimata ettevõtted

Alternatiivse investeerimisviisina on võimalik noteerimata ettevõtetesse raha paigutada kahel viisil. Esimeseks võimaluseks on see, et ettevõte paiskab müüki ahvatleva intressiga võlakirjad. Teiseks võimaluseks on aga see, et ettevõte hakkab müüma oma osakuid, et kunagi tulevikus minna avalikule aktsiaturule, teisisõnu soov saada noteeritud ettevõtteks. Võlakirjade väljastamise puhul soovib ettevõte laienduste rahastamiseks kaasata lisakapitali, kuid ei soovi seda teha panga abi kasutades. Selle juures kõige olulisemaks aspektiks on aga tagatise määr, sest põhimõtteliselt on võlakirjad justkui laenuks teie ja ettevõtte vahel. Aktsiate soetamisel on aga peamiseks küsimuseks see, millega ettevõte tegeleb ning mis on tema edasised plaanid ja tulevikuennustused. Paljud tänased suurfirmad alustasid välist raha otsivate ettevõtetena.

Tere tulemast teistsugusesse investeerimismaailma. Maailma, kus puuduvad fikseeritud tasud ning korduvad kulud. Maailma, kus palka makstakse kõikidele osapooltele. Maailma, kus investorid ning vahendajad töötavad sama ühe eesmärgi nimel. See on maailm, mida soovime teiega jagada.

“Ei mingeid varjatud tasusid või seoseid aktsiaturuga.”